Ви зараз переглядаєте Каркасні щітки склоочисника | ceрія WUS+

Історія. Чому виникли каркасні щітки склоочисника? 

Раніше, коли лобове скло автомобіля було переважно плоским, потреби в ускладненні конструкції автомобільного двірника не було. Зазвичай це була пряма металева конструкція П-подібної форми із затиснутою в ній гумовою стрічкою. Цього було цілком достатньо, щоб забезпечувати нормальну видимість в негоду.

Однак з часом дизайн автомобілів став змінюватися, а лобове скло почало ставати випуклішої форми, так як це зменшувало спротив повітря при їзді і впливало на затрати палива.

Тут-то і постало питання про те, як забезпечити нормальне прилягання гумки двірника до криволінійної поверхні.

Найстарішим рішенням вважаються каркасні двірники, де гумка за допомогою системи коромисел прикріплена до металевого каркасу і при цьому залишається досить рухомою, що і забезпечує їй щільне прилягання до зігнутого лобового скла.

Конструкція виявилася простою і, що найважливіше, ефективною. Згодом ця контрукція популяризувалась і до тепер каркасні двірники залишаються найпоширенішим рішенням і часто входять у базову комплектацію авто. 

Чому потрібні щітки склоочисника

Осінь в самому розпалі, та й зима не за горами, пора задуматися про заміну склоочисників, або ж як їх ще називають – двірників. Це допоможе очистити лобове скло автомобіля від дощу, снігу, бризок та всього, що погіршує видимість дороги.

Кожен водій знає, що якісна робота щіток склоочисника – запорука безпеки на дорозі.

Вибір двірників слід проводити особливо ретельно, адже тільки якісний продукт буде служити вам в будь-яку погоду.Сучасні вчені працюють над поліпшенням конструкцій, застосовуються натуральний каучук, графіт і силікон.

Рама двірника теж змінюється. На данний момент існують десятки модифікацій і покращень, проте все ще каркасні склоочисники є найдоступнішим і часто найефективнішим варіантом.

Звичайні каркасні склоочисники складаються з металевого каркаса і гумової стрічки-щітки.

Сучасні автомобілі відрізняються від своїх прабатьків особливою​​опуклістю лобового скла. Для забезпечення кращого тиску по всій поверхні щітки до скла каркасні двірники оснащені системою коромисел, з’єднаних між собою шарнірами. Чим їх більше, тим краще прилягання гумки, проте є і свої недоліки (про них – нижче)

Каркасні щітки склоочисника | ceрія WUS+ 3

Каркасні склоочисники складаються з металевого каркаса і гумової стрічки-щітки.

Вітчизняні виробники часто використовують тонкий металевий каркас в поєднанні із шаром гуми, що помітно здешевлює продукт. На жаль, такі двірники не послужать довго, і є велика ймовірність подряпин, скрипів та інших неприємностей.

Більш якісні моделі для поліпшення прилягання за рахунок аеродинаміки оснащують спойлерами.

Крім того застосовують багатопрофільні зносостійкі гумки, а для каркаса використовують товстий метал в поєднанні з клепаним з’єднанням або деякі деталі, в тому числі шарніри, замінюють на пластикові, що робить конструкцію стійкішою і покращує прилягання до скла. Слід зазначити, що пластик краще веде себе в мінусову температуру і менше обмерзає. 

Для холодної пори року є спеціально розроблені зимові каркасні двірники із спойлером різних модифікацій. Суть в тому, що весь каркас захований в морозостійкий корпус, який також захищає від вологи металеві деталі пристрою, а значить, збільшує термін його служби.


Із настанням холодів необхідно замінити воду в омивача на спеціальну рідину, що не замерзає. В процесі вибору слід звернути увагу на її склад і властимості. Застосування метанолу в рідині для омивача скла автомобілів заборонено законом і небезпечно для здоров’я людини. Зверніть увагу на якість упаковки, прозорість і колір препарату, оскільки дуже часто зустрічаються підробки.

Порада Автомобілістам

Характеристики

Багато досвідчених автомобілістів звикли до традиційних каркасних щіток склоочисника. Як правило, вони складаються з:

 • Металевого каркаса
 • Чистячої гумової стрічки
 • Коромисла

В металевому скелеті щітки є рухливі частини. Завдяки ним для чищення стрічка щільно прилягає до скла. У міру руху двірника по вигину лобового скла коромисла вигинаються, притискаючи щітку. Так досягається максимальна очищення поверхні від вологи, снігу і забруднень.

Джерело: АВТОРАДОСТИ.COM.UAПереваги каркасних двірників

Отже, на більшості автомобілів заводом-виробником встановлюються найпростіші двірники – каркасні. Такий двірник має одношарову гумку – робочу поверхню, яка кріпиться до металевого каркаса. Сам каркас, незважаючи на те, що зроблений з металу, має з’єднувальні частини, виконані з пластика, що помітно впливає на надійність конструкції.

Такий тип щіток склоочисника дає водієві ряд переваг.

Вартість заміни гумової стрічки  досить невелика. Тому можна часто робити заміну, зберігаючи скло в чистоті.
Виконати заміну “гумки” під силу навіть новачкам і жінкам. Для цього потрібно зняти щітку склоочисника з автомобіля і видалити зношений елемент. Нову гумову або силіконову деталь попередньо слід підрівняти по довжині за старим зразком за допомогою ножа або ножиць. Залишиться лише акуратно завести змінний елемент в кріплення коромисел і зафіксувати тонкими сталевими пластинками.
Сталевий каркас відрізняється довговічністю, нанести йому пошкодження практично неможливо. У деяких моделях коромисла захищені пластиковими кожухами, які запобігають потраплянню в шарніри вологи і бруду.

Каркасні щітки склоочисника | ceрія WUS+ 9

Плюси каркасних двірників: дешевизна виробництва і як наслідок низька ціна в роздріб, можливість підібрати практично будь-який типорозмір, тобто практично на будь-який автомобіль. До того ж каркасні двірники мають зимовий варіант конструкції, де коромисла захищені від обмерзання (найгірше для такої конструкції взимку) гумовим чохлом.

Каркасні щітки склоочисника | ceрія WUS+ 10

Каркасні двірники мають зимовий варіант із захистом від морозів

Недоліки каркасних двірників

Про недоліки звичайних каркасних склоочисників знають всі: швидко стирається робоча поверхня, а взимку двірники легко примерзають до скла. Ось тому і були придумані альтернативи звичайним двірникам, які позбавлені зазначених недоліків.

Наявність шарнірних з’єднань в “кістяку” каркасних щіток склоочисника  є також серйозним недоліком.
Попадання снігу або льоду в район коромисел призводить до втрати гручкості і ефективності роботи.

Також, це може призводити до забруднення коромисел або утворення на них іржі. В результаті цього гумова стрічка не щільно прилягає до лобового скла.
Зовнішній вигляд каркасних двірників також перетворюється в недолік, особливо коли порушується захисний лакофарбовий шар і з’являються осередки корозії.

Незважаючи на це, щітки каркасної конструкції залишаються одним із найпопулярніших рішень на ринку через доступність і різноманітність на ринку.

Як вибрати щітки склоочисника для автомобіля

Щітки склоочисника, не дивлячись на свою відносно невисоку ціну, відіграють велику роль в забезпеченні безпеки пересування автомобіля в поганих погодних умовах. Якщо ми говоримо про каркасні двірники, – вони також бувають різні і потрібно приділити час для вибору найкращого рішення для свого авто і сезону. 

Необхідно вивчити сильні і слабкі сторони. Крім того, при винесенні об’єктивної оцінки важливо врахувати довжину щіток і кривизну лобового скла Вашого Автомобіля.

Від Oximo Україна

У питаннях захисту скла автомобіля – продукція Oximo орієнтована на людей які шукають якість і хочуть найкраще для свого Авто. 

Ми пропонуємо щітки склоочисника різних типів для всіх потреб і сезонів. 

WUS | Щітки склоочисника каркасні

Каркасні щітки склоочисника | ceрія WUS+ 11
WUS

Двірники (щітки склоочисника) з типом кріплення U, каркасної конструкції. Адаптери типу U 8мм і 9мм, бічний штифт для старших  моделей автомобілів з США, рейки з гвинтом для автомобілів японського виробництва. Виготовлені з силіконово-гумової суміші. Металеві частини виготовлені з високоякісної сталі з підвищеним вмістом вуглецю для ефективного захисту від корозії.

 • Полімерна суміш з атомами вуглецю
 • Підвищена стійкість до механічних пошкоджень
 • Сталева рейка в спойлері з загартованої сталі, повністю оцинкована
 • 100% якісний натуральний каучук, покритий силіконовим шаром товщиною 80 мкм
 • Підвищена стійкість до погодних умов

WUSP | Щітки склоочисника каркасні із спойлером

Каркасні щітки склоочисника | ceрія WUS+ 12
WUSP700

Універсальні двірники (щітки склоочисника) каркасної конструкції зі спойлером преміум-якості. Адаптери типу U 8мм і 9мм виготовлені з силіконово-гумової суміші.

 • Полімерна суміш з атомами вуглецю
 • Підвищена стійкість до механічних пошкоджень
 • Сталева рейка в спойлері вироблена з високоміцної сталі, повністю оцинкована
 • 100% якісна натуральна гума покрита 80-мкм шаром силікону
 • Підвищена стійкість до погодних умов

WUSPR | Щітки склоочисника каркасні із спойлером і форсункою омивача

Каркасні щітки склоочисника | ceрія WUS+ 13
WUSPR

Двірники (щітки склоочисника) з універсальним кріпленням типу-U з інтегрованим розпилювачем.
Адаптер U-типу 9 мм і 8 мм. Конструкція  каркасна. Щітки виготовлені з силіконово-гумової суміші.
Металеві деталі виготовлені з загартованої сталі з високим вмістом вуглецю, що робить їх стійкими до корозії.

 • Суміш полімерів, що містить атоми вуглецю
 • Підвищена стійкість до механічних пошкоджень
 • 100%  якісна натуральна гума, покрита силіконовим шаром товщиною 80 мкм
 • Підвищена стійкість до різких змін погоди

WUSB | Щітки склоочисника “каркасні” модельні для BMW

Oximo Ukraine | Premium Car Wipers

Щітки Oximo для автомобілів BMW серії E та вище.

 • Тип: Каркасні
 • Розмір: 600 мм.

Щітки склоочисника мають кріплення “реверс-У” та довжину 600 мм.
Серія WUSB характерна U-образним 9 міліметровим кріпленням та інвертованою, конструкцією із спойлером.

Це – спеціальні склоочисники для деяких моделей BMW по каталогу.
Ручка виготовлена з силіконово-гумової суміші. Металеві частини виготовлені з міцної оцинкованої сталі і працюють ефективно і стабільно протягом довгого часу.


Oximo Україна пропонує найкращі щітки склоочисника для Вашого Автомобіля. 

Якщо у Вас виникли питання по підбору або ж Вам зручніше було б отримати професійну консультацію – напишіть або зателефонуйте по наших контактах: 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.